Aktualności

MAXIM 025 FS – wyjątkowa zaprawa do produkcji wysokiej klasy materiału siewnego

09.08.2021

Maxim® klasa premium

Maxim® 025 FS to wyjątkowa zaprawa do produkcji wysokiej klasy materiału siewnego pszenicy, jęczmienia, pszenżyta i żyta o szerokim spektrum zwalczanych chorób. Substancja czynna preparatu, fludioksonil, jest pochodną naturalnego antybiotyku. Gwarantuje ona wyjątkową skuteczność zwalczania chorób przy całkowitym bezpieczeństwie dla rośliny uprawnej.

Maxim® to doskonała ochrona rośliny w początkowej fazie jej rozwoju

Maxim® idealnie pokrywa powierzchnię ziarna. Jednocześnie przemieszcza się wraz z rosnącym koleoptylem zabezpieczając siewki przed grzybami znajdującymi się w glebie. Maxim® długotrwale zabezpiecza ziarniak przed infekcją

Maxim® to szybsze wschody i mocniejsze rośliny gwarantujące lepsze przezimowanie

Maxim® skutecznie chroni przed chorobami odglebowymi i przenoszonymi z ziarnem. Zapewnia szybkie, równomierne wschody roślin i dobre przezimowanie, będące podstawą wysokich plonów.

Maxim® 025FS w zbożach i bobowatych:

Maxim® 025 FS ma szeroką rejestrację pozwalającą na zaprawienie nie tylko zbóż, ale i nasion: grochu, fasoli, bobiku, łubinu, peluszki, soczewicy, ciecierzycy, soi i słonecznika przed chorobami grzybowymi. To od dawna oczekiwany przez rolników przełom w ochronie fungicydowej dla upraw bobowatych.

Maxim® zwalczając fuzariozy skutecznie ogranicza wytwarzanie mykotoksyn

Produkcja zbóż jest podstawowym kierunkiem produkcji rolniczej w Polsce. Szacuje się, że w ostatnich latach zboża stanowiły około 74% powierzchni produkcji roślinnej. Tak duży udział powoduje większe zagrożenie chorobami fuzaryjnymi a tym samym zwiększa ryzyko skażenia produkowanych pasz i produktów żywnościowych przez mykotoksyny. Poziom zagrożenia jest monitorowany w przemyśle przetwórczym i nie może przekraczać określonych norm. Kluczowym czynnikiem staje się więc produkcja zbóż wolnych od mykotoksyn. Obecność mykotoksyn w ziarnie zbóż zależy głównie od warunków pogodowych i agrotechnicznych.

Maxim® to strategiczne narzędzie w zintegrowanym programie ochrony zbóż przed mykotoksynami

Wyjątkowa skuteczność zaprawy nasiennej Maxim® przeciw Fusarium w zbożach redukuje początkowe zakażenie i pozwala na ograniczenie poziomu mykotoksyn w czasie zbiorów.

Zdecydowany?

Negocjuj cenę!

Zapraszamy do kontaktu z działem sprzedaży

nasiona@rolnik-kcynia.pl

Zadzwoń teraz!

Tel: 523841940,  693 923 021,    501 736 775

« powrót do aktualności